Mladý lékárník 2030

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

spolu s přáním pohodových vánočních svátků bychom Vám chtěli představit naše plány nejen do blížícího se nového roku. Jedná se o vytvoření vize s názvem: „Mladý lékárník 2030“. Dovolujeme si trochu se zasnít, kam by lékárenství mohlo v příštím desetiletí směřovat. Mladý lékárník by v roce 2030 měl očkovat, měl mít možnost preskripce chronicky užívané medikace kompenzovaným pacientům, měl by být nepostradatelnou součástí zdravotnického segmentu, měl by být zapojen do celé řady screeningových programů a v neposlední řadě by měl být aktivně vyhledáván pacienty pro odborné rady.

Uvědomujeme si, že cesta to nebude jednoduchá a možná zjistíme, že některé činnosti ani většina lékárníků dělat nechce, ale kdo nic nezkusí, ten nic nedokáže. Vytvořili jsme proto jednotlivé pracovní skupiny (PS), které se budou věnovat daným tématům. Jako kontaktní osoba je pro každou skupinu uveden člen předsednictva mL.

PS pro očkování v lékárnách – PharmDr. Lukáš Malý (lukasssss@centrum.cz)

PS pro možnost preskripce chronicky užívané medikace lékárníkem – PharmDr. Stanislav Gregor (gregorstanislav@centrum.cz)

PS pro zapojení lékárníků do screeningových programů – PharmDr. Lenka Burgetová (lenkaburgetova@seznam.cz)

PS pro zkvalitnění dispenzace v lékárně – Mgr. Josef Nejedlý (jose.nejedly@gmail.com)

My mladí lékárníci nastavujeme tvář a budoucnost našeho oboru, proto pokud Vás tato vize oslovila, chtěli byste se o daných tématech dozvědět více informací a zapojit se do některé skupiny, neváhejte kontaktovat jednotlivé osoby nebo napsat na centrální e-mail mladilekarnici@gmail.com.

Prezentace prvotních výsledků bude představena na Podzimní konferenci Mladých lékárníků 17. října 2020, tentokrát v Brně.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Předsednictvo mL